SUROWA KARA! Mężczyzna usłyszał wyrok za to, że palił TYM w piecu

piecu

W życie weszła uchwała antysmogowa, która szczególnie będzie przestrzegana w Krakowie, gdzie odnotowuje się największe w Polsce stężenie smogu w powietrzu.

„Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinionego nie budzą wątpliwości i uznał ten czyn za wykroczenie w związku z Uchwałą Sejmiku Województwa  Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016 roku w sprawie wprowadzenia  na obszarze Gminy Miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie  eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw”-powiedział PAP rzecznik straży miejskiej w Krakowie- Marek Anioł.

 

 

Skazany mężczyzna palił w piecu węglem i drenem w październiku, a więc miesiąc po wejściu w życie uchwały antysmogowej. Na początku września w Krakowie weszła w życie ustawa antysmogowa, która przewiduje, że w piecach centralnego ogrzewania wolno palić wyłącznie gazem lub lekkim olejem opałowym.

 

W związku z tym za niedostosowanie się do przepisów mężczyzna usłyszał pierwszą taką karę.

Miesiąc ograniczenia wolności i prace społeczne– taki wyrok wydał sąd rejonowy w Krakowie, za palenie w piecu centralnego ogrzewania węglem i drewnem.

 

Zakaz dotyczy także domowych palenisk i stacjonarnych grilli. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat do 500 złotych lub jeśli sprawa trafi do sądu, do 5 tysięcy złotych grzywny.

 

Od 1 września 2019 roku obowiązująca na terenie Krakowa uchwała antysmogowa jest aktem prawa miejscowego i obowiązuje wszystkich na obszarze tego miasta. Przepisy dotyczą kotłów, pieców, kominków, ale także procesów produkcyjnych, wędzarni, suszarni, gastronomii itp.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Rutkowski wyznaczył 100 TYSIĘCY NAGRODY za wskazanie…[WIDEO]

 

 

Urząd Miasta Krakowa w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji oferuje dotacje do wymiany ogrzewania na paliwa stałe na ogrzewanie ekologiczne.

 

 

 

Źródło:money.pl/pixabay

Komentarze