SZCZEPIONKI mRNA negatywnie oddziałują na zdrowie!? Poznaliśmy wyniki szerokiego badania.

Badaniem objęto ponad 6 milionów osób, które otrzymały dwudawkowe szczepionki Pfizer/Biontech lub Moderne. Oba preparaty stworzono w oparciu o technologię mRNA. Wyniki zostały upublicznione w czasopiśmie „JAMA”.

 

 

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości. Nie ma żadnych negatywnych skutków zdrowotnych, które mogą być powiązane z podanie wakcyny zbudowanej w technologi mRNA. Takiej analizy dokonali amerykańscy naukowcy Centers for Disease Control and Prevention oraz konsorcjum Kaiser Permanent. Zaprezentowane dane obejmują okres od grudnia 2020 roku do czerwca 2021.

 

 

Cały świat pokłada wiarę w szczepionkach, które położą kres pandemii COVID-19. Muszą być one skuteczne i bezpieczne. Nasz rola polega na nadzorowaniu i monitorowaniu tych preparatów – opowiada jedna z autorek publikacji doktor Nicola Klein

 

 

W badaniach wzięto pod uwagę 23 możliwe skutki zdrowotne. Wśród nich znalazły się m.in. zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, ostry zawał mięśnia sercowego, udar i zator płucny, porażenie Bella, zapalenie wyrostka robaczkowego, anafilaksja, czy wieloukładowy zespół zapalny.

 

Najczęściej powtarzanym skutkiem ubocznym po szczepieniu było zapalenie mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia wśród młodych. Badania ukazują, że ryzyko wystąpienia tych powikłań wynosi jedynie 6,3 przypadków na milion podanych dawek wakcyny. Znacznie większe ryzyko powikłań jest po przebyciu zachorowania na Covid-19.

 

(…) szczepionki przeciw COVID-19 podlegają najintensywniejszemu monitorowaniu bezpieczeństwa w historii USA. Uważamy, że zaszczepienie pozostaje najlepszym sposobem ochrony siebie i swoich bliskich przed wirusem, który zabrał już miliony istnień – informują autorzy badań.

 

 

 

Źródło: Forsal.pl / PAP

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze