SZOK na MŚ! Okazało się, że Polki..

Polki znowu to zrobiły! Sztafeta 4×400 metrów kobiet na Mistrzostwach Świata kobiet dokonała czegoś niesamowitego. Nasze dziewczyny w finale konkurencji wywalczyły srebrne medale i stanęły na drugim stopniu podium. Warto dodać, że poprawiły tegoroczny rekord Polski aż o 2,6 sekundy! Lepsze od „Aniołków Matusińskiego” były tylko zawodniczki z USA.

Polki w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Erestic bez problemu przeszły eliminacje i zakwalifikowały się do biegu finałowego. Nasze dziewczyny tuż przed nim zapowiadały, że mają apetyty na medale i zrobią wszystko by stanąć na podium. Słowo się rzekło, a Polski wywalczyły srebro. Po pasjonującym biegu, nasza sztafeta 4×400  uległa tylko Amerykankom, a w tyle zostawiła Jamajki i sztafetę z Wielkiej Brytanii.

„Aniołki Matusińskiego” startowały z szóstego toru. Jako pierwsza pobiegła Iga Baugmart-Witan, po niej pałeczkę przejęła Patrycja Wyciszkiewicz. Następnie Małgorzata Hołub-Kowalik, która cały czas utrzymywała drugą pozycję. Ostatnia Justyna Święty Ersetic pobiegła kapitalne zawody i w pięknym stylu wyprzedziła na ostatnich metrach reprezentantkę Jamajki przypieczętowując srebro dla polskiej sztafety. Wielkie gratulacje!

Wyniki sztafety 4×400 m kobiet: