Szokujące informacje ws. koronawirusa. W ciągu doby przybyło 15 TYSIĘCY zakażonych.

koronawirusa

W ciągu ostatniej doby liczba zachorowań na koronawirusa wzrosła o 15 tysięcy. Liczba ofiar śmiertelnych w ciągu jednej doby wzrosła aż o 254 osoby.

Wręcz lawinowo wzrosła liczba zachorowań na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Władze Chin nagły wzrost tłumaczą wprowadzeniem nowej, dużo szybszej i bardziej efektownej metody diagnostycznej wirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana czasu 2020. Kiedy należy przestawić zegarki?

 

Liczba zarażonych w Chinach kontynentalnych wzrosła do 60 349 osób. Większość z nich to mieszkańcy prowincji Hubei, w której wirus pojawił się po raz pierwszy. Zarażonych jest tam już 48,2 tys. osób. Co za tym idzie od wczoraj liczba osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa, wzrosła aż o ponad 15 tysięcy osób.

 

Do tej pory liczba nowych przypadków zarażenia odkrywanych codziennie wynosiła ok. 2-3 tysięcy. Skąd nagle taki wzrost? Komisja zdrowia prowincji Hubei wytłumaczyła w środę, że znaczny wzrost liczby nowych przypadków zakażeń wynika z tego, że uwzględniono przypadki zdiagnozowane przy użyciu nowych metod klinicznych. Jak informują chińskie media, mają one polegać na wykorzystaniu tomografii komputerowej (CT), która umożliwia szpitalom szybsze wykrywanie i izolowanie osób zainfekowanych.

 

ZOBACZ TAKŻE: PODWYŻKA cen warzyw i owoców! Tak drogo nie było od 50 lat.

 

Mieszkańcy 11-milionowego Wuhanu, w którym od stycznia kwarantanna, zaczęli unikać szpitali. Ich lęk zwiększają opowieści o zatłoczonych ośrodkach kwarantanny, urządzonych w halach targowych czy na stadionach.  Koniec epidemii z dnia na dzień oddala się. Chińscy lekarze pracują nad dwiema szczepionkami, które są w fazie testów klinicznych. Będą one udostępnione do użytku jednak dopiero za 18 miesięcy.

 

źródło: gisanddata.maps.arcgis.com/

Komentarze