TA scena z Rodzinki.pl oburzyła wielu! Widać na niej jak Kożuchowska…

Rodzinki

Scena w ostatnim odcinku Rodzinki.pl wywołała niemałą kontrowersję dotyczącą żywienia małych dzieci.  

Znana dietetyczka Joanna-Dronka Skrzypczak postanowiła nie przejść obok tego obojętnie i dosyć dosadnie to skomentowała.

 

Dyskusja dotyczyła zachowania serialowej babci Natalii (Małgorzaty Kożuchowskiej), która to karmi swoją malutką wnuczkę twarożkiem z cukrem. Zachowanie to skrytykowała Magda, serialowa mama dziewczynki, którą gra Olga Kalicka. Postawa serialowej bohaterki spotkała się z krytyką fanów.

 

Dietetyczka Joanna Dronka-Skrzypczak opublikowała na swoim Facebooku post, w którym odniosła się do sceny w serialu. Skrytykowała zachowanie babci.

 

“A ja się pytam – gdzie jest umiar w ładowaniu w kilkumiesięczne dziecko cukru?Gdzie jest umiar w tym, że dosładzamy „dla smaku” jedzenie dla dziecka?I nie, to nie jest „od okazji”, „czasami”. To jest notoryczne, częste i niestety, jak widać zupełnie nadal oczywiste, że babcia i dziadek dziecku cukier dawać mogą i już”-napisała dietetyczka.

 

Ekspertka zainteresowała się tym fragmentem, ponieważ bohaterka Natalia Boska nakarmiła wnuczkę, „na oko kilkumiesięczną, leżącą w bujaczku” dosłodzonym twarożkiem. Dlatego też specjalistka od żywienia pochwala postawę młodej mamy, która wyraziła swoją dezaprobatę wobec zaistniałej sytuacji.

 

ZOBACZ TEŻ:UPAŁ w październiku! Do Polski płynie AFRYKAŃSKIE powietrze!

 

Internauci przyznają rację dietetyczce za stanowczą postawę i wyrażenie swojego zdania w tej sprawie. Jeszcze do nie dawna brakowało wśród ludzi powszechnej wiedzy na temat szkodliwości cukru, ale teraz ta świadomość jest co raz większa. Zdajemy sobie sprawę, że wyrządzamy ogromną krzywdę dosładzając wiele potraw białym cukrem, w szczególności malutkim dzieciom.

 

 

Źródło:ofeminin

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze