UPAŁ w październiku! Do Polski płynie AFRYKAŃSKIE powietrze!

Prognoza pogody! W stronę Polski zmierza afrykańskie powietrze. Będzie gorąco!

Gwałtowne ochłodzenie dało się we znaki nam wszytkim. Zaczęły się lawinowe zachorowania na grypę i sezon przeziębień. Teraz jednak do Polski znowu zacznie płynąc afrykańskie powietrze. Słupki rtęci mocno poszybują do góry. Czeka nas prawdziwy upał w październiku.

Prognoza Pogody. Aktualnie Polska znajduje się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia „Peter”. Ten znajduje się dokładnie pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a Islandią. Zgodnie z prognozą synoptyków Wyborczej24.pl już we wtorek zaczną się zmiany w polu barycznym. Skandynawski wyż zacznie słabnąć a jego miejsce zajmie niż znad oceanu Atlantyckiego. I to właśnie za jego sprawą w Polsce zrobi się naprawdę gorąco. Na termometrach zobaczymy aż…

Do soboty jednak czeka nas jeszcze deszczowa aura. Następnie Polska znajdzie się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia znad morza Czarnego. Dlatego w weekend możemy spodziewać się słonecznej pogody oraz suchego i ciepłego powietrza napływającego z Afryki.

Już w środę termometry w większej części kraju wskażą od 13 do 17 stopni Celsjusza. W piątek wyraźnie odczujemy napływ afrykańskiego powietrza. Na południu kraju termometry pokażą ok. 20 stopni Celsjusza. W niedzielę już w większości Polski zobaczymy ponad 20 kresek. Termometry na południowym zachodzie mogą wskazać wtedy nawet 25 stopni.

Taka pogoda ma się utrzymać na początku kolejnego tygodnia. Będzie naprawdę ciepło, jak na połowę października.

Komentarze