Tak reaguje Twój organizm, gdy Ty chudniesz!

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, jak poprawi się funkcjonowanie Twojego organizmu, jeśli przejdziesz na zdrową dietę. Rzeczywiście, w momencie zmiany stylu życia zachodzi wiele pozytywnych procesów.

Musisz jednak wiedzieć, że oprócz warzyw i wody Twoje ciało potrzebuje czegoś jeszcze. Jeśli opanujesz to wszystko, to gwarantujemy Ci, że lepiej zrozumiesz swoje wewnętrzne potrzeby. A gdy zaczniesz  je spełniać,  przyczyni się to do wspaniałych rezultatów. Musisz jednak wiedzieć, że początkowo tracisz kilogramy szybciej, gdyż jest to woda nagromadzona w komórkach. Później spalasz już tkankę tłuszczową, a to idzie znacznie wolniej. A gdy przechodzisz na odwyk od cukru (który uzależnia jak narkotyk), to możesz mieć wahania nastroju i złe samopoczucie. 

Dzieję się tak, gdyż na początku tej drogi organizm buntuje się, bo nie dostaje tego co chce. Objawy miną, jeśli wytrzymasz bez słodyczy kilka dni i zagłuszysz je zdrowymi przekąskami. Możesz też mieć problemy ze snem, ale one wynikają przeważnie ze stresu (martwisz się o swoją sylwetkę) lub z głodu (jeśli przyzwyczaiłaś się do podjadania w nocy). 

Powinnaś też stosować dietę, która dostarczy Ci około 1500 kalorii. Jeśli będziesz się głodzić, to organizm zacznie magazynować zapasy tkanki tłuszczowej. Na pewno nie będzie Ci do śmiechu, gdy okaże się, że mimo radykalnej diety prawie wcale nie schudłaś.

Podczas odchudzania bardzo się męczysz, zarówno przez sport, jak i codzienną walkę z własnymi słabościami. Dlatego potrzebujesz więcej snu. Postaraj się przesypiać te osiem godzin na dobę, a jeśli możesz, to ucinaj sobie drzemki. W ten sposób będziesz się stale regenerować. 

Patrz na swoje małe sukcesy, a nie na wielkie porażki. Odchudzaj się z miłości do własnego ciała, a nie z nienawiści do niego. 

Komentarze