Terror w Szwecji! Czy stoją za tym imigranci ?

Strzelaniny w Szwecji stały się trwałym obrazem tego nadmorskiego kraju. W Europie to właśnie Szwecja ma najwięcej zgonów spowodowanych użyciem broni palnej. Tylko w 2021 roku odnotowano już 35 śmierci w wyniku postrzelenia, co jest wynikiem rekordowym.

 

Tegoroczne lato było pełne konfliktów i strzelanin  (…) Szczególnie region Sztokholm charakteryzuje się dużym wzrostem. Jednocześnie wiele osób zostało skazanych i odsiaduje kary- podsumował na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych.

 

Do bulwersującej śmierci doszło w czerwcu bieżącego roku. W Goeteborgu zginął policjant zabity przez 17-letniego imigranta, który był już skazany za ataki nożem i przestępstwa narkotykowe. Kiedy udało złamać się szyfr komunikatora Encrochat, którym posługiwali się członkowie mafii, zostało zatrzymanych mnóstwo osób. Na ich miejsce starają się wejść następcy, którzy walczą o schedę.

 

Na zwiększoną skalę przemocy odpowiedziały szwedzkie władze, które zwiększyły dofinansowanie policji o dodatkowe 500 milionów koron. Dodatkowo wladze w Sztokholmie chcę zaostrzyć karę dla młodocianych przestępców. Obecne przepisy gwarantują młodocianym poniżej 21 roku życia łagodne wyroki.

 

Od stycznia do sierpnia 2021 roku w Szwecji miało miejsce 220 strzelanin. Już teraz w przeliczeniu na milion mieszkańców Szwecja jest liderem w Europie. Nadmienić należy także, że to jedyne państwo na kontynencie, na którym wskaźnik ten rośnie nieprzerwanie od 2000 roku.

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pexels

Komentarze