TO było widać podczas zwycięskiego skoku Stocha w Lillehammer!

Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Polak odniósł 36. zwycięstwo w swojej karierze. Ponadto była to trzecia wiktoria  na olimpijskim obiekcie Lysgardsbakken.

-Wczoraj się nie udało, ale dziś to wielki dzień Kamila Stocha. Nasz reprezentant wygrał konkurs Pucharu Świata w Lillehammer i było to 36. zwycięstwo Kamila w tym cyklu w karierze. Szacunek! Jeszcze trzy zwycięstwa i dogoni mnie w klasyfikacji wszechczasów 😁 Poza tym Kamil awansował na pozycję lidera turnieju Raw Air. Mam nadzieję, że te dzisiejsze wydarzenia dodadzą skrzydeł i Kamilowi, i pozostałym naszym zawodnikom. –  napisał na Facebooku Adam Małysz.

 

Druga próba Kamila była zdecydowanie lepsza od pierwszej. Stoch perfekcyjnie wykorzystał sprzyjający wiatr pod narty. Na nagraniu skoku dokładnie widać jak Kamil wykorzystując warunki zdobywa kolejne metry w końcowej fazie lotu.

Kamil Stoch dzięki niezłej próbie w pierwszej serii, gdzie mimo niesprzyjających warunków uzyskał 131,5 metra oraz znakomitemu drugiemu skokowi na odległość 139,5 metra zapewnił sobie triumf.

 

Komentarze