TO dzieje się teraz z Januszem Palikotem! „Zbiera na wódkę”.

Janusz Palikot zrezygnował z polityki kilka lat temu. Teraz jego życie wygląda zupełnie inaczej.

Były polityk d 30 lat rozwija biznesy w branży alkoholowej. Na początku lat 90. stworzył spółkę Ambra, która do dziś produkuje wino musujące, a od kilku lat także cydr.

 

Półtora roku temu Palikot przejął Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka, w którym rozlewa różne gatunki rzemieślniczego piwa. Co więcej aktualnie biznesmen z Biłgoraja ogłosił wielką zbiórkę pieniędzy na wódkę.

 

Wszystko dlatego, że Janusz Palikot postawił sobie cel stworzenia rzemieślniczej destylarni alkoholi wysokoprocentowych, w tym słynnej staropolskiej gorzałki, nazywanej okowitą.
Teńczyńska Okovita, czyli rzemieślnicza wódka ze słodu to nowy pomysł Janusza Palikota.

Nowa wódka Palikota kosztowałaby 30-40 zł za butelkę pół litra i 50-60 zł za 0,7 l. Jako wódka premium trunek nie byłaby dostępna w mniejszych butelkach, tzw. małpkach.

 

„Poprzeczkę w kampanii postawiliśmy wysoko, bo nasz cel to zgromadzenie kwoty pokrywającej niemal cały koszt inwestycji. Sądzę, że jest to cel realny, jednak to nie kwota jest dla mnie najistotniejsza, bo środki na wyposażenie i uruchomienie produkcji mamy. Przede wszystkim zależy mi na zgromadzeniu wokół naszego projektu społeczności miłośników piw rzemieślniczych i zachęceniu ich do skosztowania kultowej okowity, a przede wszystkim zaangażowaniu jej do wspólnego przedsięwzięcia. Dlatego pakiety inwestycyjne będą zaczynać się od niskich kwot, tak aby każdy mógł stać się wspólnikiem Palikota”– podsumował Janusz Palikot.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zachodniopomorskie: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora! Nurkowie wyciągnęli (…)

 

Źródło:fakt24

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze