Zachodniopomorskie: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora! Nurkowie wyciągnęli (…)

jeziora

Niesamowitego odkrycia na dnie jeziora Miedwie (zachodniopomorskie) dokonała grupa poszukiwaczy skarbów. Nurkowie natrafili tam na 700-kilogramową torpedę F5 z czasów II wojny światowej! Akcja wydobywcza trwała blisko 10 godzin.

Wiadomo już, że ogromna torpeda, która przez blisko 70 lat spoczywała na dnie jeziora Miedwie jest w bardzo dobrym stanie i co ważniejsze nie stanowi zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Grupie pasjonatów historii, która zajmowała się wyciągnięciem potężnej 700-kilogramowej torpedy zajęło to blisko 10 godzin. Wcześniej wyspecjalizowani saperzy sprawdzili, czy będzie to bezpieczne. Jak podkreślają członkowie  skomplikowanej akcji gra była warta świeczki, a znaleziony obiekt jest niezwykle cenny.

 

 

ZOBACZ:DRAMAT Magdy Gessler! Wszyscy zrobili jej zdjecia w tej sytuacji!

 

 

Członkowie ekspedycji nie kryją podekscytowania historycznym odkryciem, ponieważ torpeda zachowała się w znakomitym stanie. Widoczna jest również tabliczka informująca w jakich zakładach i, w którym roku została wyprodukowana. Torpeda pochodzi z fabryki Torpedowaffenplatz Madusee, a jej data produkcji to 22 listopada 1943 roku. Jako ciekawostkę warto dodać, że ruiny fabryki nadal znajdują się w okolicy Bielkowa, a sam pocisk testowano w pobliskim jeziorze Miedwie. Niestety test zakończył się niepowodzeniem, a torpeda zatonęła. Obiekt trafi wkrótce do jednego z okolicznych muzeów, gdzie będzie cieszył około pasjonatów historii i zwiedzających.

 

fot.facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:Przez 9 lat mieszkali w piwnicy! Rodzina czekała na (…)!

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com, facebook.com

 

 

 

Komentarze