To już pewne! Dzieci urodzone W GRUDNIU są…

grudniu

Czy miesiąc naszych narodzin ma jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście, że tak – i nie mówimy tu tylko o horoskopach. Według kilku różnych badań, dzieci urodzone w grudniu…

Urodzeni w grudniu

Jedno z badań wykazało, że osoby urodzone w grudniu mają najwyższe prawdopodobieństwo przeżycia powyżej 100 lat. W badaniu oceniano wpływ miesięcy urodzenia na szansę na dożycie setki. Naukowcy przyjrzeli się miesiącowi urodzenia 1573 amerykańskich stulatków urodzonych między 1880 a 1895 rokiem. Informacje te porównano z ich 10 885 rodzeństwem i 1083 małżonkami, którzy żyli od nich krócej.

„Badanie to sugeruje, że osoby urodzone w grudniu, mają znacznie wyższą szansę na dożycie do wieku 105+ w porównaniu do osób urodzonych w czerwcu” – wyjaśniają autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie „Journal of Aging Research”.

Dzieci z października i listopada również wykazywały najwyższe prawdopodobieństwo przeżycia do 100 lat. Z kolei, dzieci urodzone w marcu miały najmniejsze prawdopodobieństwo.

grudniu
Pexels

Ale to nie wszystko!

Co jeszcze ciekawsze, inne badanie sugeruje, że grudniowe dzieci zwykle są milsze niż dzieci urodzone w innych miesiącach roku. Badanie, w którym oceniano studentów jednego z college’ów w Ameryce, wykazało, że ludzie urodzeni w grudniu mają również najmniejszą skłonność do narzekań i mniej podatni na wahania nastroju.

To także urodzeni…

Jedno z badań wykazało również, że grudniowe dzieci są urodzonymi sportowcami. Badanie opublikowane w czasopiśmie „International Journal of Sports Medicine” wykazało, że dzieci urodzone w październiku, listopadzie lub grudniu, mają lepszą kondycję fizyczną. Zespół naukowców odkrył, że dzieci urodzone w grudniu miały największą wytrzymałość i siłę.

Czy da się to jakoś wytłumaczyć?

Naukowcy przypisali swoje odkrycia faktowi, że dzieci urodzone w miesiącach jesienno-zimowych są bardziej narażone na działanie witaminy D w macicy, ponieważ ich matki były w ciąży w lecie.

Czytaj też: Taka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia! Synoptycy zapowiadają, że…

Źródło: Babygaga

Zdjęcia: Pexels

Komentarze