TO łączy Banasia z mafią? Przerażające doniesienia!

Banaś

Jeden z bliskich współpracowników Mariana Banasia z czasów gdy pracował w resorcie Finansów trafił do aresztu. Na mężczyźnie ciążą prokuratorskie zarzuty i jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą, która mogła wyłudzić prawie 6 mln złotych. Do rewelacji odniósł się prezes NIK, który przyznał, że jest bardzo zaskoczony taką informacją.

Według dziennikarskiego śledztwa „Rzeczpospolitej” urzędnicy piastujący „wysokie stołki” w Ministerstwie Finansów „dopuszczali się oszust podatkowych, okradając państwo z podatku VAT”.  Z ustaleń dziennika wynika, że już od dwóch lat toczy się śledztwo w tej sprawie. Wyłudzeniami zajmowała się grupa przestępczą, którą mieli kierować wysoko postawieni urzędnicy resortu finansów. Prokuratura postawiła zarzuty 15 osobom, w tym dwóm najbliższym współpracownikom prezesa NIK Mariana Banasia, z czasów, gdy piastował funkcje w Ministerstwie Finansów.

 

 

 

 

Grupa złożona z byłych urzędników resortu Finansów, dzięki fikcyjnemu obrotowi biżuterią i tarcicą miała wyłudzić 5 mln 860 tys. zł. Według ustaleń prokuratury mózgami operacji byli Arkadiusz B. i Krzysztof B. Na mężczyznach ciąży zarzut zorganizowania i kierowania grupą przestępczą, która wyłudzała podatek VAT, a także brała udział w oszustwach podatkowych. Do procederu miało dochodzić od listopada 2015 r. do sierpnia 2018 r. Obaj urzędnicy byli w tym czasie zatrudnieni w Ministerstwie Finansów i zajmowali się ściganiem nieuczciwych podatników.

 

ZOBACZ TAKŻE:Prokuratura WESZŁA do Ministerswa Sprawiedliwości!

 

 

źródła: wiadomosci.wp.pl, foto twitter.com

 

 

 

 

 

 

Komentarze