TO naprawdę stało się w Poznańskim Zoo! Nikt nie mógł uwierzyć!

Zoo

Poznańskie zoo w Poznaniu przekazało nie dawno informacje w sprawie pewnego niedźwiedzia, który…

Zoo podzieliło się radosną i równie optymistyczną nowiną dotyczącą dużego ssaka. Pracownicy przyznali, że rekonwalescencja tak ogromnego niedźwiedzia nie była łatwym procesem, ale na szczęście się udało.

 

Niedźwiedź Baloo trafił do poznańskiego zoo, jednak zanim to się stało, zwierzak był narażony na skrajne warunki panujące w cyrku Vegas. Tam zwierzę występowało na scenie, a następnie przybywało w zamknięciu w ciasnej klatce, która nie była w ogóle dostosowana dla tak wielkiego ssaka.

To spowodowało, że niedźwiedź nie miał także zapewnionego właściwego wyżywienia ani opieki weterynaryjnej. Stwierdzono u niego również choroby uzębienia.

 

„Teraz wzruszenie wręcz odbiera nam mowę – nasz kochany Baloo, tymi swoimi biednymi, okaleczonymi łapami bez pazurów, KOPIE SOBIE GAWRĘ! Nie wiemy, czy zapadnie w zimowy sen, ale już to, że poczuł zew Natury, który każe mu jesienią przygotowywać schronienie na zimę sprawiło nam wielką radość! Brawo Baloo”poinformowało Zoo Poznań na Facebooku.

 

ZOBACZ TEŻ:Aktorka znana z serialu „Klan” ujawniła swój sekret! Chodzi o córeczkę…

 

Niedźwiedź jest otoczony opieką i czuje się na tyle dobrze, że zaczął kopać gawrę. Pracownicy zoo w Poznaniu są bardzo szczęśliwi z postępów, jakie czyni niedźwiedź. Podkreślają, także iż rekonwalescencja zwierzaka, które było trzymane w skrajnych warunkach w cyrku wymagała czasu i poświęcenia, aby ssak odzyskał na nowo swoją tożsamość biologiczną.

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze