TO VIDEO Z AUSTRALII ŁAMIE SERCA. Setki martwych…

serca

Sytuacja w Australii jest naprawdę dramatyczna. Jak podają media, w wyniku trwających tam od września pożarów zginęło już ponad miliard zwierząt. Niestety sytuacja się nie poprawia. Prawdziwą siłę kataklizmu możecie zobaczyć na tym nagraniu. Lecz ostrzegamy, widok ten łamie serca…

Video nagrali właściciele pubu w Batlow w Australii. Cały filmik nagrywali z okna samochodu. Widać na nim leżące na poboczu drogi zwęglone szczątki kangurów i koali. To ofiary siejących spustoszenie pożarów w Australii. Widok ten łamie nawet najtwardsze serca. Skala zniszczeń jest ogromna. 

 

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNA ASTEROIDA zbliża się do Ziemi. Wybuchnie z siłą…

 

Osoba nagrywająca film mówi w tle nagraniu: „Absolutnie wyrywający wnętrzności widok dziś rano w Batlow. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. To bardzo bolesne. Najgorsze, co widziałem. Trzeba opowiedzieć tę historię”. 

 

W rozmowie ze Sky News Stuart Blanch z WWF Australia powiedział, że większość zwierząt było dobrze przystosowanych do radzenia sobie z pożarami buszu. Zdarzają się one często, zwłaszcza w okresie gorącego lat. Niestety ale obecne płomienie były „zbyt duże i zbyt gorące”, aby mogły one uciec.

– ,,Zwierzęta, które przetrwają pożary, będą nadal umierać w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy z powodu odwodnienia, głodu, chorób i tego, że będą łatwiejszymi ofiarami dla dzikich kotów i lisów”– powiedział ekspert WWF Australia.

Sytuacja w Australii jest naprawdę dramatyczna. Termometry w okręgu metropolitalnym Sydney wskazywały w sobotę w południe 45 stopni Celsjusza, z rekordowym wynikiem w Penrith – 48,9 st. C. W Canberze temperatura osiągnęła 44 st. C. Z powodu potężnych pożarów nad Australią zaczęły pojawiać się niebezpieczne chmury flammagenitus, niosące ze sobą trudne do przewidzenia burze. Miejscami w kraju panuje już swoisty groźny mikroklimat. 

https://twitter.com/stuartrobinson1/status/1213788611507892224

https://www.instagram.com/p/B65vVblpPpQ/

fot. twitter, instagram

Komentarze