OGROMNA ASTEROIDA zbliża się do Ziemi. Wybuchnie z siłą…

ziemi

NASA ostrzega. Do Ziemi zbliża się ogromna asteroida typu YB4 typu Apollo. Jej średnica wynosi 26 metrów.

Gdyby asteroida weszła w atmosferę Ziemi, ewentualny wybuch miałby siłę 30 bomb atomowych. Asteroidę wykrył System śledzenia asteroid NASA.Kosmiczna skała zbliży się do Ziemi w ten weekend. Według danych zebranych przez naukowców, zbliżająca się asteroida jest wystarczająco duża, aby spowodować potężną eksplozję na niebie widoczną z powierzchni naszej planety.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Selena Gomez zalewa się łzami na Instagramie. Wszystko przez…

 

Asteroida porusza się z prędkościa 22 tys km/h. Narodowa Agencja Kosmiczna NASA zidentyfikowała ją jako obiekt z grupy Apollo. Asteroidy zakwalifikowane do tej kategorii krążą wokół Słońca i okazjonalnie przecinają się z orbitą naszej planety, Marsa, Wenus lub Merkurego. Zbliżająca się asteroida nosi nazw YB4 2019 i choć nie należy do największej z tej grupy, ani też najszybszej, to stanowi jednak zagrożenie. Głównie ze względu na jej potężne rozmiary Pewne jest to, że kosmiczna skała nie dotrze do powierzchni naszej planety. Jednak naukowcy zwracają uwagę, że jeśli weszłaby w ziemską atmosferę spowodowałaby ogromy i gwałtowny wybuch.

 

Po dotarciu do atmosfery asteroida spaliłaby się i wybuchła. Biorąc pod uwagę kąt zbliżenia asteroida może eksplodować na wysokości od 16 tys. do 26 tys. metrów. Energia wytworzona przez eksplozję w powietrzu mogłaby być równoważna ponad 30 bombom atomowym. Większa część energii wybuchu zostałaby pochłonięta przez atmosferę, jednak my również odczulibyśmy skutki eksplozji. Pozostała energia miałaby wpływ na ludzi i budowle. Mogłaby zniszczyć nawet tysiące budynków. 

 

fot. pixabay

 

Komentarze