To właśnie TU zamieszkają polscy piłkarze! Hotel w Sopocie szykuje im LUKSUSY!

Sopot Marriott Resort&Spa będzie oficjalną bazą biało-czerwonych podczas mistrzostw Europy. W luksusowym hotelu nad samym morzem, trwają ostatnie przygotowania, żeby obiekt spełnił wymagania polskich piłkarzy. Na co mogą liczyć w nim biało-czerwoni?

Luksus nad morzem

Hotel liczy sobie 140 pokoi i w całości będzie przeznaczony dla reprezentacji Polski. Nie ma możliwości, żeby ktokolwiek niepowołany w tym czasie przebywał w obiekcie. Dlatego w hotelu nie są możliwe rezerwacje ani pobyt jakichkolwiek innych gości poza polskimi piłkarzami, przedstawicielami PZPN i sztabu szkoleniowego biało-czerwonych. Takie obostrzenia są też konieczne z powodu pandemii koronawirusa. Każdy z piłkarzy będzie mieszkał w pokoju jednoosobowym.

Facebook/ Sopot Marriott Resort&Spa

Wysokie wymagania

Piłkarze w hotelu, który w Sopocie położony jest zaledwie 50 metrów od Zatoki Gdańskiej i plaży, znajdą między innymi restauracje, odpowiednio wyposażone Spa, baseny kryte i otwarte. Biało-czerwoni będą też mieli do dyspozycji dwie kondygnacje mieszkalne. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, powiedział:

Jeżeli chodzi o gabinety odnowy, to taką rolę będą spełniać umieszczone w pokojach łóżka do masażu. Jest też odpowiednia sala konferencyjna, która została odnowiona jeszcze przed lockdownem.

Siłownia, która funkcjonuje w hotelu w Sopocie jest zbyt mała jak na potrzeby piłkarzy. Dlatego obok hotelu zostanie zbudowana dużo większa siłownia. Powstanie ona w specjalnym namiocie.

Facebook/Sopot Marriott Resort&Spa
Facebook/Sopot Marriott Resort&Spa

Ostatnie poprawki

Stołówki w sopockim hotelu również musi zostać zmodernizowana. Dotychczasowa jest po prostu zbyt mała. Przestrzeń stołówki zostanie powiększona. Wokół hotelu powstanie również wysoki płot. Wszystko dlatego, żeby piłkarzom zapewnić spokój i prywatność. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, powiedział:

Obok hotelu jest nadmorski deptak, latem będą tam tłumy. Piłkarze nie będą tam spotykać się z kibicami. To nie znaczy, że planujemy odizolować się od fanów. Planujemy otworzyć niektóre sesje treningowe dla widzów.

PZPN zarezerwował hotel dla kadry do ćwierćfinałów. Biało-czerwoni zameldują się w Sopocie 9 czerwca. Z Gdańska będą latać na mecze do Sankt Petersburga (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) oraz do  do Sewilli (19 czerwca na mecz z Hiszpanią).

Źródło: Onet

Zdjęcia: Facebook/ Sopot Marriott Resort&Spa

 

Komentarze