Tomasz Karolak dostał fortunę od Orlenu! Inni celebryci tez zgarniali astronomiczne kwoty !

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek ujawnił ,że jego poprzednik za czasów koalicji PO-PSL, hojnie finansował celebrytów. Spółka nie tylko płaciła na fundację gwiazd, ale fundowała im egzotyczne wyjazdy i luksusowe życie.

Kasa dla Tomasza Karolaka

Prezes PKN Orlen ujawnił w rozmowie z Wiadmościami, że poprzedni prezes miął gest w stosunku do celebrytów. Fundował im rozrywki, drogie drinki, egzotyczne wyjazdy. Jednym z beneficjentów był Tomasz Karolak. Popularny aktor podpisał z koncernem umowę reklamową, która opiewała na kwotę 600 tys. zł. Z kolei fundacja Karolaka, która zarządzała teatrem otrzymała niemal 3 miliony złotych.

Hojność dla celebrytów

Z ustaleń Super Expressu wynika, że Tomasz Karolak podpisał z Orlenem siedem umów sponsoringowych oraz umowę indywidualną. Aktor współpracował z PKN Orlen za czasów koalicji PO-PSL. Było to w latach 2011-2014. Karolak potwierdza, że on sam jak i jego teatr byli finansowani przez paliwowego giganta. Tomasz Karolak o dawnej współpracy mówi tak:

Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty. Ja natomiast kiedy miałem taki pik reklamowy, miałem promować wprowadzenie internetu na stacje benzynowe. Okoliczności nieprzedłużenia umowy są dziwne, ale nie chciałbym już do tego wracać”

Aktor brał tez udział w sponsorowanym wyjeździe na rajd Dakar.

Obajtek o celebrytach i podatkach

 

Daniel Obajtek w rozmowie z Wiadomościami powiedział, że celebryci chętnie korzystali z hojności koncernu paliwowego za czasów poprzedniej władzy. Prezes PKN Orlen twierdzi, że nikt z rodzimych gwiazd nie składał z tej działalności deklaracji do Urzędu Skarbowego ? Nie zdradził jednak nazwisk. Szykuje się afera ?

źródło: se.pl

zdjęcie: Teatr Imka/Facebook

Komentarze