TORNADO uderzyło w Małopolsce! Zdjęcia.

Dramatyczne wiadomości! Trąba powietrzna w Polsce!

Dramatyczne informacje napływają z małopolski. Nad regionem przeszła trąba powietrzna, która spustoszyła wiele miejscowości. To jednak nie koniec makabrycznych zjawisk pogodowych w Polsce.

Gdzie jest burza?

Pojawia się coraz więcej fatalnych wiadomości – starty po przejściu trąby powietrznej w Małopolsce są ogromne i nieoficjalnie można je liczyć w milionach złotych. W kolejnych województwach dojdzie do katastrofalnych załamań pogodowych. Będzie bardzo niebezpiecznie. 

IMGW ostrzega

Przez miejscowość Jodłówka-Wałki w woj. małopolskim w godzinach popołudniowych w środę przeszła trąba powietrzna – poinformował Polsat News.

– Zerwane zostały dachy i linie energetyczne. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia – mówił asp. Michał Mikos, zastępca dyżurnego powiatu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. KLKINJ „CZYTAJ WIĘCEJ” aby zobaczyć ZDJĘCIA…

 

[KLIKNIJ w obrazek aby powiększyć]

Obecnie najgorsza sytuacja panuje nad Podkarpaciem, Małopolską oraz Lubelszczyzną. Mamy tam do czynienia z tzw. training storms. Oznacza to przechodzenie jednej burzy po drugiej” – napisał bloger pogodowy Jarosław Turała dla serwisu Wirtualna Polska.

Synoptycy ostrzegają. Będzie gorzej.

Nadciągające burze są realnym zagrożeniem i mogą powodować ogromne starty – dojdzie do zerwań dachów, lini energetycznych, a także podtopień i zalań. Front burzowy przemieszcza się wzdłuż zachodniej granicy Polski. 

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują praktycznie w całej Polsce. Dotyczą one ulew oraz burz z gradem. Lokalnie wiatr powieje z prędkością do 100 km/h.

 

fot. Twitter, Tarnowska TV

 

Komentarze