TRAGEDIA na lotnisku w Kabulu! Ludzie ODPADALI ze startującego samolotu! Mamy DRASTYCZNE FILMIKI!

Zdobycie przez Talibów miasta Kabul spowodowało panikę wśród mieszkańców stolicy Afganistanu. W obawie przed ekstremistami ludzie na wszelkie sposoby starali dostać się na pokład samolotu. Niejednokrotnie taka próba kończyła się śmiercią.

 

 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie na którym widać spadające osoby z podwozia amerykańskiego samolotu C-17 USAF. Ludzie wszelkimi sposobami starają się uciec z kraju zajętego przez islamskich fundamentalistów. Agencja Reuters podaje, żę w poniedziałek na lotnisku zginęło pięć osób, które w panice starały się dostać na pokład samolotu.

 

Ofensywa talibów rozpoczęła się w maju bieżącego roku, kiedy wojska amerykańskie zaczęły opuszczać Afganistan. Zdobywając kontrole nad kolejnymi prowincjami wywołali popłoch rządzących, którzy w krótkim czasie opuścili kraj. W niedzielę (15.08) Talibowie weszli do Kabulu i pałacu prezydenckiego.

 

Obecnie trwa ewakuacja ostatnich przedstawicieli koalicji zachodniej w Afganistanie. Premier Mateusz Morawiecki zaoferował pomoc dla współpracujących z Polakami.

 

W Święto Wojska Polskiego nie zapominamy o sojusznikach, zwłaszcza tych w największej potrzebie. Podjąłem decyzję o wystawieniu wiz humanitarnych dla 45 osób, które współpracowały z Polską, delegaturą UE w Kabulu i członków ich rodzin. Dotrzymujemy swych sojuszniczych zobowiązań” – napisał na Twitterze

 

 

Na 1 filmiku udostępnionym w Teheran Times widzimy człowieka, który niczym szmaciana lalka powiewa na skrzydle samolotu. Nie jest znany stan człowieka, należy jednak przypuszczać że nie żyje.

 

 

Kolejny filmik ukazuje tragiczną sytuację na lotnisku w Afganistanie. Człowiek, który próbował uciec przed Talibami odpada z samolotu.

 

Źródło: Twitter / Fakt

Zdjęcia: Pixabay

Filmy: Twitter

Komentarze