TRUMP WYDAŁ ROZKAZ DO ATAKU. Szykuje się wojna?!

trump

Irański generał Kasem Sulejmani, dowódca jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie. Decyzję o ataku wydał sam Donald Trump.

Kasem Sulejmani był jednym z najważniejszych dowódców irańskich wojsk specjalnych. Teheran zapowiedział już „miażdżąca zemstę” za atak ze strony Amerykanów. W ataku zginęło łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Oprócz Kasema Sulejmaniego wojska USA zabiły jednego z dowódców irackiej milicji, Abu Mahdi al-Muhandisa.

 

ZOBACZ TAKŻE: WOJEWÓDZKI PLANUJE DZIECKO! Przyznał to OFICJALNIE na…

 

Amerykanie ostrzelali rakietami dwa samochody jadące w konwoju niedaleko bagdadzkiego lotniska. W komunikacie Pentagonu czytamy, że chodziło o „udaremnienie kolejnych zamachów strony irańskiej na cele USA”. Kilka godzin po zdarzeniach w Bagdadzie prezydent USA Donald Trump opublikował na Twitterze zdjęcie amerykańskiej flagi. Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, którego część stnaowią siły Al-Kuds, poinformowała o „męczeńskiej śmierci” generała Sulejmaniego. Anonimowi urzędnicy amerykańscy powiedzieli agencji Reutera, że irański generał zginął w ataku dronów. Śmierć Sulejmaniego potwierdziła w swoim komunikacie odczytanym w publicznej telewizji Gwardia Rewolucyjna Iranu.

 

USA tłumaczy, że atak i zabicie dowódców miały na celu powstrzymanie przyszłych irańskich planów”. W komunikacie podkreślono, że :

Stany Zjednoczone będą nadal podejmować wszelkie działania niezbędne do tego, by chronić swoich obywateli i interesy niezależnie od tego, o jakie miejsce na świecie chodzi”.

 

Według agencji Reuters sytuacja zaostrzyła stosunki między Iranem a USA i ich sojusznikami w regionalnej „wojnie cieni”. Może wówczas dojść do ataków odwetowych.

 

 

źródło: reuters, CNN

Komentarze