TUSK chce zmian w konstytucji! O co mu chodzi?

Jakiś czas temu do polskiej polityki powrócił Donald Tusk. Były premier aktywnie jeździ po kraju i  komentuje bieżącą politykę. Tym razem postulował wprowadzenie nowych przepisów odnośnie członkostwa Polski w UE.

 

 

Proponuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, abyśmy wspólnie zmienili art. 90 konstytucji i wpisali, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością dwóch trzecich. Jeśli rzeczywiście nie chcą wyjścia Polski z UE, powinni się zgodzić – grzmiał premier na Konwencji Krajowej PO w Płońsku.

 

 

Wypowiedzieć polityka odnosiła się do słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który mówił o potrzebie radykalnych zmian, jeżeli UE się nie zmieni. Według Tuska potrzebna jest zmiana w konstytucji, aby przeciwdziałać radykałom.  Były premier namawiał też partyjnych kolegów do zmiany i rachunku sumienia.

 

 

Chcę, żebyśmy tutaj w Płońsku zrobili rachunek sumienia. Polityka to nie są baloniki, fajerwerki, piękne wnętrza, to nie są studia telewizyjne i kawiarnie wielkiego miasta. Prawdziwa polityka to jest chęć i zdolność zrozumienia i współdziałania z ludźmi wtedy, kiedy nie mają powodu do radości. Te litery +PO+ muszą znowu, tak jak kiedyś, znaczyć Pełna Odpowiedzialność (…) jeśli zabierzemy władzę tym, którzy dzisiaj upokarzają ludzi w mundurach, upokarzają nas wszystkich, kiedy widzimy co robią, jakie rozkazy wydają, jak dezorganizują polskie służby mundurowe, jak każdego dnia wsączają w nasze serca i umysły lęk – mówił lider PO na konwencji.

 

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Facebook

Komentarze