TUSK OSTRO SKOMENTOWAŁ RZĄDY PIS: ,,Grozi nam wypier…!”

tusk

Donald Tusk uczestniczy obecnie w wielu spotkaniach promujących jego książkę „Szczerze”. W trakcie jednego z nich polityk szczerze wypowiedział się na temat sytuacji politycznej  w Polsce. Jego słowa odbiły się szerokim echem.

Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk gościł we wtorek we Wrocławiu. Podczas promocji swojej książki „Szczerze” wypowiedział także o sytuacji politycznej w Polsce.Stwierdził między innymi, że od lat systematycznie występujemy z Unii Europejskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRYCZNE ODKRYCIE policjantów! W zamrażarce znaleźli…

 

Jego zdaniem jednak „Polsce nie grozi polexit na wzór tego, co się stało w Wielkiej Brytanii”. Podkreślił też, że „w przypadku rządów PiS, nie sądzi, żeby Kaczyński decydował się na hasło polexitu, mając na uwadze, jak duży odsetek Polaków uważa, że nasze miejsce jest w Unii Europejskiej”.

Według polityka, mówienie o wyjściu z Unii mogłoby oznaczać przegraną. – Ale ktoś powiedział „kochani, tu żaden polexit nam nie grozi, tylko ‚wypierpol'” – dodał. Polityk zacytował słowa Ahmeda Goldsteina.

Donald Tusk powiedział jednocześnie, że ta wypowiedź nie jest do końca uzasadniona, bo „nikt z UE nas nie wyrzuci”.  Tusk zaznaczył też, że polityka Prawa i Sprawiedliwości jest „krótkowzroczna i cyniczna”. O Jarosławie Kaczyńskim powiedział z kolei, że „jego autentyczną obsesją jest podległość wszystkich bytów wokół niego”.

,,Bez względu na to, czy to jest człowiek, zwierzę, państwo, opozycja etc. Nie jestem psychologiem, ale mam wrażenie, że on musi w polityce sobie rekompensować coś, czego zabrakło mu w życiu. I ta potrzeba dominacji za wszelką cenę – jest tak jakby otwarty na zło, żeby osiągać swoje cele” – dodał polityk.

 

 

fot. youtube

Komentarze