Tusk u papieża Franciszka! Naprawdę DAŁ TO Ojcu Świętemu.

Donald Tusk spotkał się z Papieżem Franciszkiem.

Przewodniczący Rady Europejskiej spotkał się z papieżem miało miejsce w papieskiej papieskiej bibliotece Pałacu Apostolskiego. Prezydent Europy na spotkanie zabrał swoją żonę Małgorzatę, córkę Katarzynę wraz z mężem oraz ich dzieckiem. W Watykanie pojawił się także syn byłego premiera – Michał Tusk wraz z żoną oraz synami. Relację ze spotkania można było obejrzeć m.in. na profilu Instagramowym Donalda Tuska.

Sama rozmowa Donalda Tuska z Papieżem trwała ok. 10 minut. Na początku Tusk powiedział Ojcu Świętemu, że jego kadencja zbliża się ku końcowi. Następnie w otwartej części audiencji szef rady europejskiej przekazał na ręce papieża drzewko.Prezent był dębem z Polski. Tusk przedstawił to jako symbol siły.

Papież z kolei obdarował Donalda Tuska płaskorzeźbą z brązu – ta przedstawiała gołębicę. To symbol pokoju. 

Poprzednie spotkania Donalda Tuska z papieżem Franciszkiem odbywały się najpierw z okazji przekazania papieżowi nagrody Karola Wielkiego. Wydarzenie miało miejsce w maju 2016 roku. Później w marcu 2017 roku przywódcy Unii złożyli wizytę w Watykanie. Wszystko to z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

https://youtu.be/AGrc82wxQik

Komentarze