TVP potwierdza! Nie żyje…

TVP

Telewizja TVP potwierdziła o tragicznej śmierci jednego z zasłużonych redaktorów.

 W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do wypadku samochodowego na trasie Mszczonów-Grójec (woj. mazowieckie). W wyniku zderzenia czołowego między samochodem osobowym, a nadjeżdżającą ciężarówką zginął znany, polski dziennikarz.

Policjanci wstępnie ustalili, że dziennikarz z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zginął na miejscu. 

 

Wojciech Romański był redaktorem działu ekonomicznego i motoryzacyjnego „Rzeczpospolitej”. Swoją karierę zawodową zaczynał w „Gazecie Wyborczej”.

 

„W wieku 53 lat zmarł słynny redaktor i dziennikarz ekonomicznej redakcji „Rzeczpospolitej”, Wojciech Romański. Mężczyzna, który latami był związany z redakcją jednego z najważniejszych polskich dzienników, zmarł nagle jako ofiara wypadku samochodowego. Ta informacja pogrążyła w żałobie cały świat mediów. O śmierci uznanego dziennikarza dowiedzieliśmy się dzięki komunikatom płynącym z Telewizji Publicznej, jak i całej redakcji Rzeczpospolitej, która z wielkim smutkiem poinformowała o śmierci uznanego dziennikarza ekonomicznego”poinformowała telewizja TVP.

 

„Był rewelacyjnym dziennikarzem i świetnym profesjonalistą, ale dla nas: przede wszystkim kolegą. (…) Uwielbiałem go spotykać. Mimo dzielącej nas różnicy wieku, zawsze mogłem z nim szczerze porozmawiać, pożartować i zarazić się od niego uśmiechem” – wspomniał Wojciecha Romańskiego dziennikarz serwisu spidersweb.pl Mikołaj Adamczuk. 

 

ZOBACZ TEŻ:Tragedia na STATKU WYCIECZKOWYM. Zaraz po wejściu na pokład, chłopiec…

 

Redakcja, zarówno na swojej stronie internetowej, jak i na profilu na Twitterze zamieściła wpis uwieczniający pamięć o nieżyjącym już koledze:

„Człowiek, przyjaciel, dziennikarz. W każdym wymiarze swojego życia był po prostu dobry”.

 

 

Źródło:pikio

Źródło zdjęcia:Facebook

 

Komentarze