Tygodnik NIE proponuje pracę Lechowi Wałęsie! Czy były prezydent jednak ją przyjmie?

Lech Wałęsa szuka pracy przez portal dla seniorów. Tygodnik NIE chce dać zawodową szansę byłemu prezydentowi. Gazeta Jerzego Urbana chce, by Wałęsa promował tygodnik.

Wałęsa szuka pracy

Ostatnio Lech Wałęsa szukał ciekawych ofert zawodowych przez portal dla seniorów. Chciał być mówcą lub coachem i powoływał się na bogate doświadczenie w polityce. Oferował też płatne rozdawanie autografów czy pozowanie do wspólnych zdjęć. Twierdził, że emerytura prezydencka nie pozwala mu na odpowiedni poziom życia, dlatego zmuszony jest znaleźć dodatkowe zajęcie. Za godzinę pracy Lech Wałęsa żąda 20 tysięcy złotych.

Tygodnik NIE daje pracę

Na ofertę Lecha Wałęsy zareagował tygodnik Jerzego Urbana i zaproponował pracę przy promocji tytułu. Michał Marszał, przedstawiciel gazety w ten sposób mówi o ofercie zawodowej dla byłego prezydenta:

Zwracamy się z propozycją pracy dla byłego prezydenta,promocją tygodnika NIE w Polsce i za granicą. Zapłacimy wspomnianą stawkę za godzinną konsultację, a jeśli się uda, chętnie podejmiemy długofalową, płatną pracę”

Wałęsa się zastanawiał?

Lech Wałęsa na swoim Facebooku w pierwszym odruchu zastanawiał się czy przyjąć tę propozycję zawodową. Jednak potem usunął wpis i zaznaczył, że odrzuca ofertę tygodnika NIE. Wałęsa napisał:

Jestem zaskoczony, większość zachęca mnie, żeby zgodzić się, ja jednak uważam, że nie wszystko jest na sprzedaż, mimo że jestem w potrzebie, odmawiam”

Tylko poważne oferty

Michał Marszał, przedstawiciel tygodnika NIE, nadal podtrzymuje ofertę pracy dla Lecha Wałęsy. Mówi, że propozycja jest prawdziwa i choć były prezydent w latach 90-tych był przeciwnikiem gazety Jerzego Urbana, to przecież od tamtego czasu upłynęło już wiele lat. Wałęsa mógłby z gazetą współpracować przy promocji, online czy w mediach społecznościowych. Wszystko jest do omówienia.

źródło: wirtualnemedia.pl

zdjęcie: Lech Wałęsa/Facebook

Komentarze