Tyle zarabia sędzia piłkarski. Znamy nowe stawki po podwyżkach

Nowe-stawki-sędziów-Ekstraklasie

Sędziowie piłkarscy otrzymali właśnie podwyżki wynagrodzeń. Nowe stawki sędziów, m.in w Ekstraklasie, zatwierdzono na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak informował Maciej Wąsowski z portalu „Weszło” za jeden poprowadzony mecz otrzymają średnio o 17 procent więcej. Ile otrzyma główny arbiter za mecz? Ile jego pomocnicy?

Nowe-stawki-sędziów-Ekstraklasie
Polski eksportowy sędzia – Szymon Marciniak.
Fot. AFP

Znamy nowe stawki sędziów za mecze w krajowej Ekstraklasie. Warto wiedzieć, że rozjemcami meczów w tej klasie rozgrywkowej mogą być sędziowie zawodowi lub sędziowie z grupy Top Amator.

Sędziowie zawodowi

Jest ich 21 – 10 głównych i 11 asystentów. Oprócz ryczałtów za prowadzenie meczów otrzymują oni również stałe wynagrodzenie. Jak podaje „Weszło”, to około 10 000 złotych brutto. Ale np. nasz sędzia eksportowy, czyli doświadczony Szymon Marciniak, zarabia więcej niż sędziowie zaczynający dopiero swoją karierę na tym poziomie.

Top Amator

Spotkania PKO Ekstraklasy mogą prowadzić również sędziowie z grupy Top Amator. Mamy ich 25. Dla nich jedynym wynagrodzeniem jest ryczałt za mecz.

Nowe stawki sędziów, czyli tyle należy się za mecz w Ekstraklasie

Jak podaje „Weszło”, ryczałt został zwiększony o 17 procent. W praktyce oznacza to, że za spotkanie PKO Ekstraklasy sędzia główny otrzyma 4200 złotych, natomiast asystent 2200 złotych. Okazuje się także, że sędzia techniczny zainkasuje 700 złotych, delegat PZPN i obserwator PZPN po 1250 złotych, a obserwator tv 300 złotych.

Nowe stawki sędziów w pozostałych rozgrywkach

– sędzia główny w I lidze – 2300 złotych za jedno spotkanie,

– główny rozjemca finału Pucharu Polski – 4300 złotych,

sędzia główny w meczu o Superpuchar – 4300 złotych,

– arbiter główny w meczu Ekstraligi kobiet – 1000 złotych za jedno spotkanie.

Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/pilkarski-absurd-22-tysiace-miesiecznie-i-mieszkanie/

Komentarze