Upadłość Neckermanna – NOWE sensacyjne informacje!

Od bankructwa tego biura podróży w Europie minęły niecałe 2 tygodnie. Spółka Thomasa Cooka ogłosiła niewypłacalność w Polsce 25 września. Są nowe, sensacyjne informacje!

 

Klienci upadłego biura odzyskali już blisko 2 miliony złotych z ubezpieczeń. Firma, która zajmuje się wypłatą odszkodowań szacuje, że całość wypłat zamknie się w kwocie 23 milionów złotych.

 

W środę w Niemczech strajkowali byli pracownicy spółek Thomaa Cooka. Domagają się oni wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie upadłości firmy oraz wysokich premii wypłaconych kierownictwu.

 

Nowe, sensacyjne informacje pojawiły się w ten weekend. Podobno zarząd spółek podjął rozmowy z partnerami o reaktywacji Neckermanna i kilku innych, mniejszych biur. W imieniu Thomasa Cooka negocjuje Stefanie Berg, prezes zarządu niemieckiej centrali firmy.

 

Berg argumentuje, że szanse przywrócenia spółek na rynek są bardzo duże. Podkreśla, że niemieckie firmy były w pełni wypłacalne i rentowne, a upadłość została ogłoszona w związku z tzw. „efektem domina”. To brytyjski oddział spółki matki zbankrutował i pociągnął w ten sposób za sobą kolejne.

 

Ponoć na horyzoncie pojawili się już inwestorzy, z którymi podjęto negocjacje o przywróceniu Neckermanna, Buchera i Oger Tours. Firmy miałyby podnieść się dosyć szybko i normalnie działać już w tym sezonie zimowym.

 

Prezes Thomasa Cooka zapewniła, że dotychczasowi partnerzy spółki, m.in. hotelarze i przewoźnicy, są gotowi do podjęcia dalszej współpracy mimo poniesionych strat. Póki co wiadomo jedynie o podjętych działaniach w sprawie firm działających w Niemczech. Nie wiadomo, czy w innych krajach jest przewidywana taka reaktywacja.

 

Czy jednak klienci zaufają upadłemu touroperatorowi? Wiarygodność firmy spadła praktycznie do zera. Jednakże był to niekwestionowany lider rynku turystycznego, więc nieprędko znajdzie się następca, który wypełniłby tę lukę.

 

Oprac. Kamila Wolny

Foto: Pixabay

Komentarze