Urząd Skarbowy BLOKUJE konta! Zamrozi Ci środki nawet na…

konta

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku pracownicy skarbówki aż osiem razy częściej niż w ubiegłym roku zakładali podatnikom blokadę konta bankowego. Kwota jaką zabezpieczono z tego tytułu sięga ok. 40 milionów złotych!

Statystyka blokowania kont bankowych podatników jest o tyle zaskakująca, że w stosunku do ubiegłego roku różnica ta jest wręcz kolosalna. Patrząc na rok 2018 wynika, że mechanizm ten zastosowano jedynie 41 razy w stosunku do 23 podmiotów. W tym roku tendencja zdecydowanie się odwróciła i zanotowano wzrost, uwaga, aż o ponad 800 procent! W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Krajowa Administracja Sądowa nałożyła blokadę konta bankowego aż 359 razy. Trzeba przyznać, że wynik rzuca się w oczy i robi wrażenie. zazwyczaj taka blokada wynosi 72 godziny, jednak może zdarzyć się przypadek, że KAS wydłuży ten termin do nawet trzech miesięcy!

 

 

 

Podatnik, który chciałby odwołać się od tej decyzji może natrafić na przeszkody, ponieważ raczej nie otrzyma pomocy sądów na drodze odwoławczej. Ogromny wzrost liczby blokad rachunków bankowych jest więc sporym uniedogodnieniem dla polskich przedsiębiorców i spędza im sen z powiek. Proceder ten zwiększył się po wejściu w życie  STIR czyli Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej, który zajmuje się analizą wpłat i wypłat firmowych, na postawie informacji z banków. Jeśli system wykryje nieprawidłowości automatycznie nakłada blokadę na konto.

 

ZOBACZ TAKŻE:W tym BANKU OSZUŚCI przejmują konta! Uważaj jeśli masz konto w…

 

 

źródła: spidersweb.pl, fotopixabay.com

 

 

 

Komentarze