UWAGA! Alerty dla TYCH WOJEWÓDZTW! Znowu będzie…

alerty

Wietrzna pogoda ponownie daje się we znaki. IMGW wydało alerty pogodowe dla czterech województw.

Zima w tym roku jest łaskawa, ponieważ nadal nie występują mrozy czy zamiecie śnieżne. Zamiast tego towarzyszą silne podmuchy wiatru. Znowu nadchodzą wietrzne dni.

 

W niedzielę miejscami można spodziewać się opadów deszczu, ale w większości kraju będzie przejawiać słońce. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie i lokalnie na Pogórzu Karpackim do 10 st. C w centrum kraju, a na niektórych obszarach nawet do 16 st. C.

 

IMGW wydało jednak ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla części województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego oraz podkarpackiego.

 

Na wymienionych obszarach możemy spodziewać się wiatru wiejącego ze średnią prędkością od 30 km/h do 55 km/h, a w porywach do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 rano w poniedziałek.

 

Temperatura na Dolnym Śląsku w niedzielę może osiągać swoją wartość do 16 kresek na termometrach.

 

 

„Temperatura maksymalna od 5 st. C na Suwalszczyźnie i lokalnie na Pogórzu Karpackim do 10 st. C w centrum kraju i 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem i lokalnie w rejonach podgórskich okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Karpatach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 130 km/h”-informuje jeden z serwisów pogodowych.

 

ZOBACZ TEŻ:Możesz stracić 13. emeryturę! Wystarczy, że przekroczysz…

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna wyniesie od 4 st. C na wschodzie przez 8 st. C w centrum do 11 st. C na południowym zachodzie.

Od wtorku będzie napływać stopniowe ochłodzenie. Najniższa temperatura zapowiada się na czwartek, bo tego dnia na termometrach odnotujemy tylko od 3 do 5 st. C.

 

 

 

 

Źródło:wiadomościwp/ixabay

Komentarze