UWAGA na fałszywych ratowników medycznych!

Fałszywi ratownicy medyczni. Jeździli do najgroźniejszych wypadków. Mogło się to skończyć o wiele gorzej…!

Dwóch mężczyzn na podstawie fałszywych dyplomów dostali pracę w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Nie posiadając uprawnień z zakresu ratownictwa, jeździli do wypadków. Mieli ratować ludzkie życie!

Mężczyźni przedstawili dokumenty świadczące o posiadaniu uprawnień ratownika medycznego. Ich dyplomy nie wzbudzały podejrzeń. Zostali wpisani w grafik dyżurów, jako kierowcy/ ratownicy. Podczas wyjazdów unikali bezpośredniego kontaktu z pacjentami. Z doniesień wynika, iż mieli problemy z wykonaniem najprostszych czynności medycznych.

Sprawie dwóch ratowników przyjrzał się ówczesny kierownik WSRM w Kutnie. Był on wykładowcą uczelni, która rzekomo wystawiła im dyplomy. WSRM w Łodzi zwróciła się do uczelni z prośbą o udzielenie informacji, czy mężczyźni faktycznie byli jej studentami.

Okazało się, że ich dokumenty były sfałszowane. Ratownicy po 2 tygodniach pracy zostali zwolnieni. Sprawa trafiła do prokuratury. Oszustami okazali się 25 i 48-letni mężczyźni. Postawiono im zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Komentarze