UWAŻAJ na mięso w sklepie! Zobacz czy nie ma tej etykiety! Może się okazać, że zamiast mięsa kupujesz…

etykiety

Warto dokładnie sprawdzać etykiety, które znajdują się na mięsie, które kupujemy. Może okazać się, że zamiast mięsa kupisz wyrób mięsopodobny.

„Wyrób mięsny surowy” albo „filet kulinarny”- w taki sposób niektórzy producenci oznaczają swoje produkty mięsne. Warto dokładnie sprawdzać etykiety na opakowaniu gdyż może okazać się, że zamiast mięsa kupimy produkt mięsopodobny, nafaszerowany substancjami niekorzystnie wpływającymi na nasze zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA w Bukowinie Tatrzańskiej. Cała Polska opłakuje śmierć…

„Filet kulinarny z piersi kurczaka – surowy wyrób mięsny, mięso drobiowe z dodatkiem wody”, składniki: filet z piersi kurczaka 89 proc., woda, sól, ocet w proszku, maltodekstryna, E500″ to najczęściej występujący na etykietach mięs opis. Takie mięso jest nastrzykiwane przeróżnymi, szkodliwymi dla zdrowia substancjami. Jeśli wolimy coś nieco bardziej naturalnego, wybierajmy w sklepie mięso na którym widnieje nazwa „filet”, a nie „filet kulinarny”. 

 

ZOBACZ TAKŻE:  Kiedy rozliczyć PIT 2020? Są istotne zmiany.

 

Przepisy w Polsce nakazują producentom dokładne opisywanie produktów, jakie sprzedają. Większość stosuje się do prawnych wymogów, ale dla części nie jest to wcale rękę. Można to zauważyć np. przy kupnie sera. W sklepach są dostępne różnego rodzaju sery czy serki, które tak naprawdę też nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwym serem. Na takich produktach z tyłu opakowania widzimy napis, że to nie ser topiony, ale przykładowo „kostka topiona”, albo „wyrób seropodobny”. Ta sama sytuacja dotyczy mięsa. Na półkach sklepowych możemy znaleźć zarówno mięso opisane jako prawdziwy filet czy mięso mielone. Ale także produkty o szkodliwym, wspomnianym wcześniej składzie. W pewnym skrócie można je określić jako „nastrzykiwane mięso”, choć dotyczy to również produktów mielonych bądź wstępnie przygotowanych do upieczenia lub ugotowania. 

 

Nie bez powodu istnieje powiedzenie „Jesteś tym co jesz”. Jedzenie to istotny element naszego życia, źródło energii i składników potrzebnych do funkcjonowania naszego organizmu. Chodzi tu o nasze zdrowie, dlatego tak ważne jest by sprawdzać skład produktów a także wybierać te ze sprawdzonego źródła. 

źródło: wp.pl
fot. pixabay

Komentarze