Warsztaty oddechu i szukanie cioci nad morzem ! Czyli jak obejść obostrzenia w pandemii !

Lockdown zabija powoli wiele branż. Najbardziej zdesperowani starają się obchodzić narzucone przez rząd obostrzenia w pandemii, po to żeby przetrwać. Niektóre pomysły przedsiębiorców zadziwiają.

Co za pomysły !

Trzecia fala zachorowań przyniosła ze sobą nowe obostrzenia dla wielu branż. Jednak wiele firm postanawia kontynuować działalność mimo panujących obostrzeń. Już wcześniej jedno z lodowisko zamieniło się w kwiaciarnię, po to żeby dalej funkcjonować. Pomysłów na przetrwanie jest naprawdę wiele. Przedsiębiorcy decydują się na łamanie przepisów bo jak twierdzą nie mają wyjścia. Kolejne zamknięcie to dla nich bankructwo i na zawsze pożegnanie się z interesem.

Warsztaty oddechu

Jedna z siłowni w Kielcach zapowiada otwarcie się już od poniedziałku. Zapowiada przy tym, że będzie funkcjonować zgodnie z prawem. Zapowiada, że kadra trenerska „będzie przekazywać wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą techniki, oddechu, tempa i wszystkich innych aspektów poprawnie wykonywanych ćwiczeń”. Kielecki klub bierze tez pod uwagę wizytę policji. Jednak zapewnia, że jest pod opieką Prawnika i niczego się nie obawia. Powołuje się przy tym na 22 artykuł Konstytucji RP:

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny”.

Poszukiwania cioci nad morzem

Utrzymanie zakazu działalności hoteli, pensjonatów i wszelkich miejsc noclegowych spotkało się z protestem nie tylko samych przedstawicieli tej branży, ale też potencjalnych klientów i turystów. Osoby, które miały już plany wyjazdowe na nadchodzącą majówkę nie chcą zostać w domach. Zamieszczają takie ogłoszenia na portalach społecznościowych:

Która ciocia/wujek przygarnie 3 dorosłych w dniach 30.04-5.03 nad morzem ? Najchętniej Dąbki lub Hel, ale może być każda nadmorska miejscowość”

Ogłaszają się też „ciocie” i „wujkowie”, którzy deklarują, że przyjmą do siebie dawno niewidzianych krewnych. Wiele hoteli decyduje się na otwarcie. Robią to legalnie i wykorzystują działalność np. do turnusów rehabilitacyjnych. Trzeba tylko wykupić turnus medyczny i można się już pakować na majówkę.

źródło: trojmiasto.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze