WAŻNE słowa premiera w sprawie SZCZEPIONEK. Powiedział to WPROST!

Premier zabrał głos w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19. To bardzo ważne słowa. O co chodzi? Co się stało? Okazuje się, że…

Na Szczycie Społecznym oraz nieformalnej Radzie Europejskiej premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że powinno nastąpić uwspólnotowienie patentów na szczepionki przeciw COVID-19.

Zobacz także: TEN operator telefoniczny mógł OSZUKIWAĆ klientów. Grozi mu WIELKA kara!

– Zdecydowanie opowiadałem się za tym, żeby doszło do uwolnienia i uwspólnotowienia patentów, do wzmocnienia produkcji wszystkich szczepionek, które tylko mogą być w Unii Europejskiej w bezpieczny sposób produkowane. Zależy nam na tym, żeby firmy, które mają odpowiednie zdolności produkcyjne w Europie i w Unii Europejskiej, mogły rzeczywiście je wykorzystywać – powiedział szef polskiego rządu.

Premier wspomniał, że należy wywierać presję na producentów szczepionek, żeby terminowo wywiązały się z dostaw.

– Szczyt w Porto to szczyt społeczny. Mogę z dumą powiedzieć, że wiele państw pyta nas o nasze rozwiązania. Przedstawiamy nasze programy społeczne, jako podstawę naszego solidarnego modelu, u podstaw którego stała walka z mafiami VAT-owskim – dodał premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki wspomniał też o Tarczy Antykryzysowej. Podkreślił, że m.in. dzięki niej zabezpieczonych zostało ok. 6,9 mln miejsc pracy, a stopa bezrobocia w Polsce jest obecnie na bardzo niskim poziomie – 3,1%.

Zobacz także: Monika Mrozowska opublikowała zdjęcie ze swoimi dziećmi. „Każde z innym…” – komentują internauci

Fot. screen z YouTube

Źródło: Kancelaria Premiera

Komentarze