WPADKA Dudy w USA – „Cały ŚWIAT śmieje się z tego szczegółu”!

Wzrost trwałej obecności wojsk USA w Polsce o niemal tysiąc żołnierzy, do tego zakup myśliwców F-35. Nie obyło się bez wpadek.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Główne decyzje po spotkaniu głów państw, to przede wszystkim kwestie obronnności oraz kolejne już zapowiedzi zniesienia wiz dla Polaków. Do tego – zdaniem internautów – spora wpadka na zdjęciu. 

Wczoraj prezydent Duda i prezydent Trump podpisali Deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Ponadto znalazły się zapisy o innych decyzjach oraz zapowiedzi nadchodzących zmian w relacjach Warszawa-Waszyngton. Tymczasem internauci wychwycili wpadkę – prezydent Duda wraz z żoną…

Na jednym ze wspólnych zdjęć przed Białym Domem stoją … poza czerwonym dywanem, podczas gdy amerykańska para prezydencka dumnie zajmuje cały dywan. „Miejsca dla polski jak zawsze nie starczyło” „cały świat się śmieje”- piszą internauci naigrywając się przy okazji z Andrzeja Dudy – czy jednak taki obrót spraw można uznać za wpadkę polskiej głowy państwa – czy to raczej delikatnie niefortunne przygotowanie  po stronie Amerykanów? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. 

Ponadto podpisano także porozumienie ws. zwiększenia ilości nabywanego gazu z USA. W uroczystym podpisaniu udział wzięli sekretarz energii USA Rick Perry a z polskiej strony sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Ponadto Rick Perry i Piotr Naimski złożyli podpis pod memorandum odnosnie do współpracy w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii jądrowej. Donald Trump uznał, że to rozwiązanie wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie kolejnym krokiem do zacieśniania polsko-amerykańskich więzi handlowych.

 

 

Komentarze