Wyciekły DANE Polaków! Chodzi o konta…

Polaków

Użytkownicy popularnego serwisu muzycznego Spotify znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie. Okazało się, że do sieci trafiły ich hasła i adresy e-mail do konta. Problem jest globalny i dotyczy również 326 użytkowników z naszego kraju.

Informacja o kłopotach użytkowników Spotify pojawiła się w internecie w niedzielę wieczorem. Została ona opublikowana przez zespół CERT Polska, który zajmuje się szybkim wykrywaniem cyber ataków w sieci. Jej przedstawiciele mają kontaktować się z użytkownikami serwisu przy pomocy wiadomości wysyłanych mailowo i zalecać zmianę hasła do konta na Spotify. Listę maili i haseł do serwisu podano do wiadomości publicznej i dzięki temu możemy sprawdzić czy, aby przypadkiem nie znalazły się na niej nasze dane. Również na specjalnym serwisie Have I beeb pwned możemy sprawdzić, czy nasz adres mailowy wpadł kiedykolwiek w niepowołane ręce.

 

 

 

Zespół CERT Polska apeluje do Internautów, że jeżeli kiedykolwiek ich dane przez przypadek pojawiły się w sieci, bądź zostały przez kogoś bezprawnie wykorzystane to warto skorzystać ze specjalnej aplikacji stworzonej do tworzenia nowych haseł. Program robi to w taki sposób, że nowe hasła są bardzo silne, a sama aplikacja zapamiętuje ciąg znaków. Korzystając z popularnych serwisów jesteśmy narażeni na ataki hakerów dlatego przy zakładaniu kont warto zadbać o to, by nikt nie mógł włamać się do naszego konta bez żadnego problemu.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:W tym BANKU OSZUŚCI przejmują konta! Uważaj jeśli masz konto w…

 

źródła: wyborcza.pl, foto pixabay.com

 

 

Komentarze