Wyciekły szczegółowe dane 1,2 MILARDA osób! Były przetrzymywane na niezabezpieczonym koncie

dane

Pewien badacz ds. bezpieczeństwa odkrył niedawno niezabezpieczoną bazę danych online, która zawierała dane osobowe 1,2 miliarda osób. W tym ich konta w mediach społecznościowych, adresy e-mail i numery telefonów. Wśród tych osób mogą być polscy użytkownicy.

 

Baza z danymi została odkryta na niezabezpieczonym serwerze Google Cloud, dane zbierane były przez firmę People Data Labs.

 

Firma People Data Labs udostępnia swoim klientom szczegółowe bazy danych kontaktowych ludzi niemalże z całego świata. Firma podaje informację na stronie, że dysponuje bazą z 1,5 miliardem rekordów. Wśród krajów z których pochodzą dane znajduje się Polska. People Data Labs potwierdza, że ma prawie 5 miliardów danych z naszego kraju. Oznacza to, że prawdopodobnie dane polaków również mogą być zagrożone.

 

Firma zajmuje się przede wszystkim udostępnianiem danych firmom trzecim, które chcą dotrzeć do danej osoby. Dane są starannie wyselekcjonowane, są to informacje takie jak:

– data urodzenia,
– edukacja,
– doświadczenie,
– email,
– płeć,
– branża,
– zainteresowania,
– miejsce zamieszkania,
– imię i nazwisko,
– numer telefonu,
– konta w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA! W Rosji WYBUCHŁ reaktor jądrowy!

 

 

Baza nie zawiera informacji takich jak numery kont, numery pin czy pesele. Jednak taki wyciek danych może stanowić zagrożenie.

 

 

źródło: wp/ www.techradar.com/ fot. unsplash

 

Komentarze