KATASTROFA! W Rosji WYBUCHŁ reaktor jądrowy!

Dramat w Rosji! Chodzi o wybuch reaktora jądrowego!

W trakcie testów nowego systemu napędu rakietowego pod Sewerodwińskiem śmierć poniosło 5 naukowców. Prezydent Federacji Rosyjsiej Władimir Putin odbył spotkanie z rodzinami ofiar. Wręczył im pośmiertne Ordery Męstwa. Ponadto powiedział, że mimo wszystko nie będzie wycofywał się z prac nad stworzeniem „najnowocześniejszej broni”. Zdaniem Putina ta broń”nie ma sobie równych na świecie”.

Prezydent Rosji zorganizował konferencję. Podczas spotkania upamiętniającego zmarłych naukowców Putin zapewnił ich żony o braniu przez ich mężów udziału w bardzo istotnym projekcie. Putin wprost powiedział, że jest to przełomowy projekt wojskowy a badacze pokazali swoje męstwo. Głowa państwa dodała, że zmarli naukowcu wnieśli ogromny wkład w prace nad wzmacnianiem obronności Rosji.

-Kierowali bardzo trudnym, odpowiedzialnym i ważnym przedsięwzięciem. Mówimy tu o najbardziej zaawansowanych i niezrównanych pomysłach oraz rozwiązaniach technicznych, z jakimi można mieć do czynienia – mówił Władimir Putin.

Sztab naukowców opracowywał nową broń dla Rosji. Wypadek miał miejsce 8 sierpnia 2019 roku. Wówczas pracownicy Rosatomu zginęli w wyniku wypadku. Testowano innowacyjny napęd rakietowy.

-Posiadanie tak unikalnych technologii jest dziś najważniejszą niezawodną gwarancją pokoju na świecie. I bez względu na wszystko z pewnością poprawimy tę broń – dodał prezydent Rosji.

-Naszą teorią jest to, że podczas testów rosyjskiego napędu rakietowego napędzanego energią jądrową doszło do jakiejś katastrofalnej awarii. Broń nazywana jest określeniem „Burewiestnik”, ale NATO przedstawia ją jako „Skyfall” – powiedziała z kolei Anne Pellegrino – pracowniczka naukowego instytutu James Martin Center.

fot. YouTube

Komentarze