WZROST zakażeń! Co dzieje się z Andrzejem Dudą?

Rekordowa ilość zakażeń w Polsce. Wiceminister wyznał; że Andrzej Duda jest w stałym kontakcie.

W czwartek potwierdzono aż 615 przypadków zakażenia koronawirusem. – Prezydent Andrzej Duda jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym. Stale monitorujemy te doniesienia – mówił minister Paweł Mucha z KPRP.

Jak dodał minister z Kancelarii Prezydenta, „Pałac stale monitoruje aktualne dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia”. – Pan prezydent jest z tymi wszystkimi organami w stałym kontakcie. Przedstawiane są nam także raporty z Biura Bezpieczeństwa Narodowego – mówił w programie „Fakty po Faktach”.

W rozmowie poruszono temat obowiązkowych szczepień. Od razu została przywołana wypowiedź Andrzeja Dudy z „debaty w Końskich”. Tam prezydent powiedział, że nigdy się nie szczepił i nie zaszczepi na grypę.– Prezydent wyraźnie mówił, że dobrowolne szczepienia to decyzja indywidualna. Według niego to suwerenna decyzja każdego obywatela, aby się zaszczepić, jeśli zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa – tłumaczył słowa prezydenta Mucha.

Jak dodał rola mediów i polityków to przekaz pozywanych wzroście w kontekście pandemii.– Musimy nadal powtarzać, aby utrzymywać dystans społeczny, musimy zakładać maseczki – podkreślił.

Dalsza część programu stanęła pod znakiem innego gościa – Janusza Cieszyńskiego. Skomentował on rekordową ilość zakażeń.– To są zakażenia głównie z 3 województw: małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. To są zakażenia przede wszystkim z dużych zakładów pracy. To także dalsza część wyników z badań przesiewowych. Tak jak mówiliśmy na początku, jeśli jakiś pracownik z takiego zakładu jest zakażony, to ruszają badania jego rodziny – wyjaśniła wiceszef resortu zdrowia.

 

Komentarze