Zakupowa NIEDZIELA w LIDLU! Sklep będzie czynny także w TEN dzień!

Niemiecki sklep Lidl będzie czynny także w niedzielę. Część dyskontów będzie pełniło funkcję placówek pocztowych i dzięki temu ominie prawo zakazujące handlu w niedzielę.

 

Sieć podała, że dyskont będzie czynny w niedziele niehandlowe od 5 września. W wybranych placówkach klienci będą mogli odebrać przesyłki, jak również zrobić inne zakupy.

 

Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań, takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów. Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów, którzy dopytywali o możliwość dokonywania zakupów w niedziele niehandlowe jak również o usługi pocztowe. Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia. Wysoką jakość świadczonych usług pocztowych zapewnią nasi renomowani partnerzy – DHL oraz PointPack – czytamy w komunikacie przygotowanym przez Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska Aleksandre Robaszkiewicz.

 

Całą listę sklepów przekształconych na placówki pocztowę poznamy 31 sierpnia. Sklepy Lidl dostępne są w 29 krajach na całym świecie. W naszym kraju spółka posiada 760 placówek.

 

 

Źródło: Wprost

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze