Zamówiła w pubie colę. Kobieta zapadła w śpiączkę, bo przez pomyłkę podano jej…

colę

Młoda kobieta zamówią w pubie colę, ale obsługa zaserwowała jej colę z małym wyjątkiem.

Otóż personel podał kobiecie colę, lecz był to napój dietetyczny, na który młoda Brytyjka była uczulona.

 

Jak twierdzi Elizabeth Perkins ze Swadlincote w środkowej Anglii zaraz na początku zaznaczyła, że napój ma być tradycyjny, słodzony cukrem. Personel podał jednak kobiecie colę dietetyczną, co mogło zakończyć się tragedią.

 

Trzy dni później pojawiły się u niej zawroty głowy i straciła przytomność. W związku z tym Elizabeth trafiła do szpitala. Powodem okazał się wstrząs anafilaktyczny. Przyczyną był alergia na aspartam – słodzik stanowiący zamiennik cukru w produktach dietetycznych, na który młoda Brytyjka była uczulona.

 

„Niektórzy automatycznie podają napoje dietetyczne, ale w moim przypadku mogło to mieć tragiczne konsekwencje” -powiedziała kobieta po wybudzeniu.

 

Jak podkreśliła obaj jej synowie również są uczuleni na aspartam. Tymczasem wprowadzony niedawno w Anglii tzw. podatek cukrowy sprawił, że knajpom nie opłaca się serwować napojów słodzonych cukrem, stąd zaczęła pojawiać się większa ilość dietetycznych napojów.

 

ZOBACZ TEŻ:Doda przerwała milczenie w tej sprawie! Wyznała całą prawdę o swoich…

 

Główne objawy wstrząsu anafilaktycznego to: wysypka, świąd skóry, utrudnione oddychanie, spadek ciśnienia tętniczego, nudności, wymioty, zawroty głowy, ogólne osłabienie, omdlenia. W takim przypadku niezwłocznie należy zgłosić się po pomoc medyczną.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze