Zaostrza się sytuacja na polsko-białoruskiej granicy! Kolejna czerwona linia została przekroczona!

Mimo budowy nowego muru na granicy polsko-białoruskiej nie zmniejsza się ilość prób nielegalnego przekroczenia granicy. Dodatkowo strona białoruska co chwilę urządza różnego rodzaju prowokacje.

 

Generał Roman Polko, były dowódca GROM w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej stwierdził, że mamy do czynienia z wojną hybrydową, a kwestią czasu będzie przekroczenie kolejnej czerwonej linii.

 

Nie będzie kolejnej konwencjonalnej wojny

 

Nie można tego bagatelizować, bo kolejna czerwona linia została przekroczona. Jeżeli przejdziemy nad tym do porządku dziennego, a szczególnie, jeśli nie zauważy tego NATO, to takie incydenty będą się powtarzać, bo strona białoruska będzie miała poczucie bezkarności. Zazwyczaj służby graniczne współpracują ze sobą. A to, że strona białoruska idzie w stronę prowokacji i eskalacji nie jest przypadkowe – to wynika ze strategii destabilizowania sytuacji nie tylko w Polsce, ale całej UE – komentuje generał.

Mimo wszystko generał Roman Polsko uspokaja, że nie będzie już wojny jaką znaliśmy z kart historii ponieważ żyjemy w innych czasach. Dzisiejsze wojny toczy się internecie, gdzie trwa wojna medialna przy pomocy trolli internetowych. Można powiedzieć, że obecnie mamy tzw. wojnę hybrydową.

 

Grożą użyciem broni palnej

W ostatnim czasie mieliśmy szereg prowokacji ze strony białoruskich pograniczników. Ministerstwo Obrony Narodowej donosiło, że ze strony białoruskiej oddawano strzały w powietrze, czy kierowano lufy karabinów w stronę polską. W ostatnim czasie doszło do niszczenia zapór czy podrzucania atrap bomb. W środę Straż Graniczna poinformowała, że trzech funkjonariuszy, prawdopodobnie białoruskich, przekroczyło granice naszego kraju niosąc w rękach broń długą.

 

Źródło: PAP / forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze