Zatrzymany ws. ZABÓJSTWA 10-letniej Kristiny NIEWINNY – „Przyznał się pod NACISKIEM”

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny przyznał się do winy. Teraz jednak okazuje się, że mężczyzna mógł zostać niesłusznie zatrzymany!

– Zawsze jest tak, że nakłania się podejrzanego, aby powiedział prawdę. To, że się przyznał, nie jest dla mnie zaskoczeniem. – mówi prof. Zbigniew Ćwiąkalski. 

Zdaniem informatorów z prokuratury Jakub A. początkowo był bardzo pewny siebie i nie przyznawał się do winy. Z godziny na godzinę jednak pod naciskiem śledczych przyznał się do winy. Zupełnie jak Tomasz Komenda. Teraz okazuje się, że zatrzymany Jakub A. może być … niewinny. Wszystko przez…

– Technika przesłuchania jest taka, że na samym początku nie ujawnia się w całości posiadanych dowodów. Z tego co wiem i co czytałem ten mężczyzna przygotował sobie jakieś alibi. Na początku był pewny siebie i przedstawiał swoją wersję. A później gdy przypierano go już do muru bardziej konkretnymi faktami, to mógł się już przyznać – uważa Zbigniew Ćwiąkalski.

Cała sprawa jest bardzo podobna do tej z 2004 roku i zatrzymania Tomasza Komendy, którego niesłusznie skazano za wykorzystanie i zabójstwo 15-latki. Komenda pod naciskiem śledczych także przyznał się do winy.

– Zabójstwo w Mrowinach, tak jak w przypadku Komendy, było bardzo brutalne. W tamtej sprawie prokuratura też zapewniała, że dowody są bardzo mocne – powiedział Zbigniew Ćwiąkalski. 

Komentarze