ZIMA atakuje Polskę! ŚNIEG spadnie już w…

zima

Póki co cieszymy się piękną, jesienną pogodą i raczej nikt z nas nie zaprząta sobie głowy chłodem i zimą. Niestety z najnowszych prognoz wynika, że to już ostatnie dni z ciepłą i słoneczną pogodą. Wkrótce czeka nas gwałtowne ochłodzenie i niewykluczone, że spadnie pierwszy śnieg!

Piękna złota polska jesień trwa w najlepsze od ponad dwóch tygodni. Wielu z nas dałoby niemal wszystko, by móc jeszcze nacieszyć się promieniami słońca i przyjemnym ciepłym powietrzem. Niestety ta sielanka wkrótce się skończy. Synoptycy zapowiadają, że od weekendu szykuje się duża zmiana w pogodzie i niestety będzie to zmiana na gorsze. Już w tę niedzielę z północnego zachodu na południowy wschód zejdzie chłodny front, a do naszego kraju napłynie zimne arktyczne powietrze. Od poniedziałku temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że w nocy z poniedziałku na wtorek w niektórych rejonach Polski spadnie pierwszy śnieg!

 

Również na początku listopada, czyli we Wszystkich Świętych pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Meteorolodzy prognozują niskie temperatury nieprzekraczające więcej niż 6 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Póki co w tym dniu nie należy spodziewać się opadów, jednak pogoda może się w każdej chwili zmienić. Zdaniem synoptyków pierwsza połowa listopada upłynie pod wpływem chłodnej temperatury i porywistego wiatru. Wieczorem i o poranku powinniśmy spodziewać się ujemnych temperatur.
źródła: wiadomosci.wp.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Przyjdź na Dni Otwarte 25–27 października

 

Komentarze