ZMARŁA gwiazda „Świata według Kiepskich”. Nie żyje…

Śmierć aktora „Świata Według Kiepskich”! Odeszła legenda.

„Świat według Kiepskich” jest serialem inspirowanym amerykańskim „Światem według Bundych”. Jednak polski odpowiednik zaadaptowano na nasze rodzime warunki. I tak 20 lat śledzimy losy rodziny Kiepskich mieszkających we wrocławskiej kamienicy. Zdaniem wielu serial w satyryczny sposób obnaża największe wady każdego z nas. Niestety poza humorem zdarzają się przykre sytuacje pozaserialowe. Nie żyje gwiazdor serialu.

„Świat według Kiepskich” emitowany jest od 1999 przez Telewizję Polską. Fabuła produkcji operia się poszukiwaniu przez Ferdka Kiepskiego oraz jego sąsiadów pomysłu na biznes. Wszyscy chcą znaleźć sposób by „zarobić i się nie narobić”. Niestety zmarła gwiazda polsatowskiej produkcji. Wszystko z powodu groźnych powikłań spowodowanych paleniem papierosów. Nie żyje…

Wyborcza24.pl postanawia upamiętnić zmarłych aktorów hitowej produkcji. Niestety wielu znakomitych artystów odeszło. Od dziś będziemy prezentować galerię poświęconą istotnym postaciom serialu, które odeszły w ostatnim czasie. 

Bohdan Smoleń był bardzo znanym satyrykiem oraz aktorem. W „Świecie według Kiepskich” zasłynął z roli Edzia listonosza. W produkcji występował od samego początku. Smoleń odszedł 15 grudnia 2016 roku. Powodem śmierci było uzależnienie od palenia papierosów oraz powikłania. 

Smoleń był artystą kabaretowy, członekiem kabaretu „Tey” z Poznania – jednego z najpopularniejszych kabaretów w PRL-u. Ponadto artysta udzielał się charytatywnie, założył m.in. „Fundację Stworzenia Pana Smolenia”. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia nie potrafił zerwać z nałogiem nikotynowym.

Komentarze