Znany polski kreator mody złożył wyjaśnienia w PROKURATURZE. Projektant wyznał prawdę!

Dziś cała Polska mówi tylko o tym. Czy sławny projektant wpadł w tarapaty?

Według TVP Info Łukaszem J. zainteresowała się prokuratura. Przez kilka następnych godzin w sieci przybywało nowych informacji, zarówno od samego zatrzymanego, jak i z wielu innych źródeł. Na ten temat wypowiadał się również rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Według niego sytuacja miała miejsce na początku października. Z kolei inne portale pisały, że zarzuty, która rzekomo postawiono  Łukaszowi J. dotyczą oszustw podatkowych, działania w grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Ponadto według jednego z tabloidów projektant miał wyjść na wolność po wpłaceniu wysokiej kaucji. Pojawiły się też pogłoski dotyczące nałożenia na niego zakazu wyjeżdżania z kraju. Mężczyzna zareagował na te wieści i opisał całą sytuację w mediach społecznościowych. 

Projektant Łukasz J. opublikował oficjalne oświadczenie. Za jego pośrednictwem poinformował o prawdziwym przebiegu zdarzeń:

„W związku z ukazującymi się informacjami i spekulacjami na mój temat wyjaśniam, że nie zostałem w dniu dzisiejszym zatrzymany. Natomiast prawdą jest, że w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze oraz udostępniłem wszelką dokumentacje. Sprawa dotyczy dwóch firm, których działalność okazała się nierzetelna. Wszelkie kwestie skarbowe zostały wyjaśnione i załatwione, a obecnie jestem na etapie ostatecznego wyjaśnienia sprawy przez organy ścigania w celu ekskulpacji mojej osoby.”

Tym samym projektant odciął się od nieprawdziwych informacji. Potwierdził jednak, że złożył zeznania na początku bieżącego miesiąca. 

Komentarze