Znany polski MUZYK zdeptał obraz Matki Boskiej. Głos w tej sprawie zabrała prokuratura!

muzyk

Jakiś czas temu Adam Nergal Darski, polski muzyk grający w zespole ,,Behemoth” opublikował zdjęcie na swoim Facebooku. Artysta na fotografii przydeptał obraz Matki Boskiej butem. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Prokuratura głos w tej sprawie. 

Lidera zespołu Behemoth oskarżono o obrazę uczuć religijnych po tym jak opublikował na Facebooku wyjątkowo kontrowersyjne zdjęcie. Widać na nim obraz Maryi leżący na podłodze w zniszczonej ramie, najprawdopodobniej podeptany przez muzyka. Pewien mężczyzna oburzony zachowaniem Nergala złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego.

Prokuratura nie wszczęła wówczas postępowania, ponieważ obraz na zdjęciu był zasłonięty butem. Nie widać było postaci, która się na nim znajduje więc nie można było wywnioskować, czy faktycznie przedstawia on przedmiot kultu religijnego

 

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA w branży kulinarnej! Nie ŻYJE gwiazda MasterChef’a i Hell’s Kitchen!

 

Prokuratura początkowo odrzuciła zgłoszenie. Z decyzją prokuratury Warszawa-Mokotów nie zgadza się Prokuratura Regionalna w Warszawie. Sprawa ta może więc trafić jednak na wokandę.

 

,,Uzasadnienie przedmiotowego postanowienia skutkowało wydaniem przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie polecenia o podjęciu postępowania” – podaje portal Wpolityce.pl.

 

 

On the set

Gepostet von Adam Nergal Darski am Mittwoch, 25. September 2019

 

 

źródło: facebook, instagram, onet.pl

Komentarze