Związek na odległość… Czy da się w nim wytrwać?

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie sprzyjają parom, które żyją w związkach na odległość. Nowe sposoby komunikacji i powszechny transport w znaczącym stopniu ułatwiają utrzymanie relacji mimo wielkich kilometrów. Jednak czasami okazuje się, iż nawet te rozwiązania niewiele dają.

Wiele par ze względu na obowiązki i tryb życia, które mieszkają daleko od siebie są zmuszone radzić sobie z tęsknotą. Stale modernizujący się rynek pracy sprawił, iż tego typu związki są coraz to bardziej powszechne. Z badań wynika, iż ponad 11 milionów par na całym świecie deklaruje życie na odległość.

Dzięki temu, że nie mamy możliwości widzenia się tak często, jak byśmy chcieli, to potrafimy ten czas lepiej spożytkować i docenić.

Związki tego typu są obarczone ryzykiem

W opinii psychoterapeutów wynika, iż odległość jest dużym wyzwaniem dla relacji. Bliskość stanowi spoiwo dla wszystkich związków, które zazwyczaj budowane są na codzienności. Ich brak może nieść ze sobą pewnego rodzaju ryzyko. Związki na odległość są zatem stylem relacji, który w dużym stopniu zależy od tego, na jakim etapie życia znajdujemy się.

Jeśli widzimy, że jesteśmy na takim etapie w swoim życiu, iż nasz system wartości, osobowość oraz wszystkie inne czynniki pomagają nam pielęgnować relację na odległość, to ma to swoje plusy. Jest to w pewnym stopniu wieczne randkowanie.

Komentarze