Związek z takimi osobami to niechybna katastrofa! ZRUJNUJĄ Ci życie!

Wiele się słyszy o tym, że miłość jest ślepa, że nie wybiera i że wszystko wybaczy. 

Prawda bywa często brutalna i zaskakująca. Przede wszystkim, gdy okazuje się, że nasz partner już nie tylko nie jest idealny, ale wręcz… zatruwa nam życie! Wtedy zaczynamy zastanawiać się, czy tej porażki dało się uniknąć. Odpowiedź jest prosta: byłoby to możliwe, gdyby ta osoba po prostu nie pojawiła się w naszym życiu. W takich sytuacjach trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i wyodrębnić wady drugiej połówki, które doprowadziły Wasz związek do ruiny. Wina zawsze leży po obu stronach, lecz prawdopodobnie nie zamierzasz posypywać swojej głowy popiołem za konkretne krzywdy, z którymi nie masz nic wspólnego…

Pierwszy toksyczny typ to osoba, która wie absolutnie wszystko, a przynajmniej w swoim mniemaniu. Najpierw uwodzi Cię swoją wiedzą i inteligencją, zawsze ma coś do powiedzenia… Ale powody do radości znikają, gdy zaczynasz czuć się kimś gorszym od partnera. A on z czasem zacznie z tego korzystać i nie przepuści okazji, żeby Cię ośmieszać i krytykować. 

Z drugą cechą częściej łączy się kobiety, lecz panowie też potrafią w tej kwestii dać popalić swoim partnerkom. Mowa tu o dramatyzowaniu. Taka osoba musi mieć jakieś stałe źródło tragedii, bo w przeciwnym razie nie jest w stanie funkcjonować. Krzyk, histeria, sceny zazdrości a czasami nawet płacz – tak będzie wyglądać Twoja codzienność. 

Kolejny typ to dyktator. Jeśli zadaje pytania, to tylko teoretycznie. Generalnie decyduje o tym co lubisz, co chcesz, co Ci wolno, a co nie. Takie osoby lubią się wiązać z kimś słabszym psychicznie, bo przeważnie jest zewnątrzsterowny. Ale jeśli przyjdzie mu być z kimś bardziej niezależnym, to z czasem zechce takiego człowieka wytresować. Wszyscy mają tańczyć tak, jak on zagra. 

Warto uważać też na kogoś, kto przejawia zachowania narcystyczne. Taki partner zechce być zawsze w centrum uwagi, przedkładać swoje interesy nad Twoje no i nie za bardzo będzie go obchodzić Twoje dobro. A jeśli spróbujesz taką osobę nieco sprowadzić nad ziemię, to może wtedy udowadniać Ci, że na nią nie zasługujesz. Wówczas będzie na Twoich oczach flirtować z innymi, aby wzbudzić Twoją zazdrość i starania o jej względy. W tej sytuacji nie będzie czego ratować. Najlepiej zakończy,ć taki związek i poczekać na kogoś, kto na miłość odpowie miłością. 

Komentarze