6 godzin prac domowych dziennie OBNIŻA ryzyko zachorowania NA…?

ryzyko

Im więcej pracy, tym mniejsze ryzyko… Przed wami zaskakujące wyniki badań naukowców z Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie stowarzyszenie „Cancer Research UK”, przebadało ponad 8 tysięcy kobiet z całej Europy. Chciało przekonać się, że codzienny wysiłek fizyczny, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi aż o 13 procent!

Naukowcy przepadali ponad 8 tysięcy przypadków raka piersi u kobiet i zajęło im to 11 lat. W trakcie badań wzięli pod uwagę nie tylko aktywność fizyczną, ale także wagę, spożycie alkoholu, prowadzony tryb życia oraz to, czy kobieta karmiła już piersią.

ryzyko
Pexels

Przy uwzględnieniu wszystkich tych czynników okazało się, że im większa aktywność, tym mniejsze ryzyko zachorowania. Te z nas, które ćwiczą lub zajmują się domem ponad 6 godzin dziennie, obniżają ryzyko zachorowania na raka piersi aż o 13 procent. Panie, które są aktywne przez 3 godziny dziennie, obniżają tę liczbę o 10 procent, zaś 2,5 godzin prac domowych dziennie, równają się 6 procentom.

Naukowcy podkreślili, że wyniki tych badań są o tyle ważne, że wysiłek fizyczny możemy dawkować sobie same. Zatem, zdając sobie sprawę z wyników takich badań, z łatwością możemy obniżyć nasze szanse zachorowania na raka piersi.

Nic tylko zakasać rękawy…

Czytaj też: Od stycznia KRÓTSZA praca za te same pieniądze? Są zmiany!

Źródło: Daily Mail, Cancer Research UK

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze